• info.escoiran@gmail.com

مطالب کاربردی

معاینه فنی موتورخانه‌-بهینه سازان صنعت تاسیسات

«معاینه فنی موتورخانه‌ها»، روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زود بازده برای عارضه یابی، کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است. بیش از یک دهه از زمانی که برای اولین بار ایده اولیه معاینه فنی موتورخانه‌ها در این شرکت شکل گرفت می‌گذرد.

از آن زمان تاکنون مطالعات، آزمایش‌ها و پروژه‌های عملی متعددی روی این موضوع انجام شده و این ایده در میادین مختلف علمی و عملی محک خورده و به مرور تکامل یافته است؛ به گونه‌ای که امروز دستورالعمل معاینه فنی موتورخانه‌ها در قالب یک استاندارد ملی مهم به شماره ISIRI 16000 تدوین شده است.

در حال حاضر 34% مصرف سوخت کشور به ساختمان‌های خانگی، تجاری، اداری و عمومی اختصاص دارد که بزرگترین بخش مصرف کننده انرژی نهایی در کشور ماست. با رشد جمعیت و رشد فزاینده‌‌ مصرف انرژی در این بخش (در حدود 10 درصد) نگرانی‌های جدی از بابت تهدید آینده ذخایر انرژی و سلامتی و محیط زیست کشور وجود دارد و لزوم بیش از پیش مصرف بهینه انرژی را نمایان می‌سازد.

 تنظیم دقیق مشعل و بهینه سازی احتراق مطابق با استاندارد

 موضوع اصلی در معاینه فنی موتورخانه، «تنظیم دقیق مشعل و بهینه سازی احتراق مطابق با استاندارد» است. این کار با کمک دستگاه آنالیز دود و بوسیله کارشناسان آموزش دیده انجام می‌شود. مهم‌ترین دستاورد این عمل نیز کاهش مصرف سوخت به میزان حداقل 15 درصد و کاهش گازهای آلاینده بویژه مونواکسید کربن به میزان 95 درصد است.

البته موارد دیگری نیز در معاینه فنی موتورخانه مد نظر است که عبارتند از: «بررسی کامل ساختمان و اجزای موتورخانه و تهیه شناسنامه فنی برای موتورخانه»، «اندازه‌گیری و تنظیم قدرت مکش دودکش به منظور کاهش تلفات حرارتی از دودکش»، «تهیه گزارشی از مشکلات موتورخانه و راه‌ حل‌ها» و «نصب برچسب معاینه فنی»

شرکت بهینه‌سازان صنعت تأسیسات با بهره‌گیری از تیم‌های متعدد و کارآزموده معاینه فنی موتورخانه به همراه انواع دستگاه‌های آنالیزگر دودکش و سایر تجهیزات مورد نیاز برای این امر، در حال حاضر به عنوان شرکت پیشرو در زمینه معاینه فنی موتورخانه شناخته شده است و با تجربه اجرای طرح در بیش از 6000 واحد موتورخانه در سطح کشور آماده اجرای معاینه فنی در ظرفیت‌های مختلف موتورخانه در کلیه ساختمان‌های مسکونی، عمومی و اداری است.

 تهیه و تنظیم: بهینه‌سازان صنعت تاسیسات

تهران -بزرگراه شیخ فضل الله نوری، جنب شهرک فرهنگیان، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ساختمان انجمن خدمات انرژی

تلفن: 88272118-021

فاکس: 89775572-021

کدپستی: 1463917151

ایمیل:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه و آگاهی از جدیدترین اخبار سایت ایمیل خود را وارد کنید
عضویت