اخبار

جلسه مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن شرکتهای خدمات انرژی با مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در تاریخ 97/4/6 برگزار شد.
نحوه همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با شرکت های خدمات انرژی در جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت بهینه سازی و رئیس هئیت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی خدمات انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه که با حضور مدیران  و کارشناسان شرکت بهینه سازی  و اعضای هیئت مدیره انجمن خدمات انرژی برگزار شد محسن دلاویز رویکرد جدید به موضوع بهینه سازی را اساس کار خود عنوان کرد و گفت: نقطه هدف بهینه سازی بجای مصرف کننده نهایی به حوزه فرآورش  و تبدیل انرژی تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت افزود: برنامه های ویژه ای برای حوزه صنعت نفت تدوین خواهد شد  که از جمله مهمترین آن بحث استفاده از گازهای همراه خواهد بود .دلاویز ضمن تاکید بر آموزش و فرهنگسازی مستمر در زمینه بهینه سازی انرژی اظهار داشت: فرهنگ امری اکتسابی است که  با آموزش می توان به فرهنگ جهت داد و به فرهنگ پایدار مصرف صحیح در جامعه دست پیدا کرد.دلاویز  در ادامه یکی دیگر از نقاط مهم و مغفول مانده در امر بهینه سازی  انرژی را نقش مهم بخش خصوصی عنوان کرد  و اظهار داشت: شرکت بهینه سازی باید نقش تنظیم گر و تدوین سیاست های بهینه سازی انرژی را داشته باشد و با تقویت بخش خصوصی در حوزه های مختلف بهینه سازی بخصوص موصوع اندازه گیری و  صرفه جویی انرژی ناشی از اقدامات  بهینه سازی انرژی نیاز مبرم داریم.در این جلسه که در محل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برگزار شد دکتر نجفی رئیس هیت مدیره انجمن صنغی کارفرمایی خدمات انرژی به ارایه نقطه نظرات خودر در زمینه همکاری با این شرکت پرداخت.

به گزارش دبیرخانه انجمن شرکتهای خدمات انرژی ایران، جلسه مشترک رییس هیئت مدیره و دبیر انجمن با تیم ارزیابان بین المللی UNIDO در تاریخ 3/4/97 برگزار گردید. در ابتدای جلسه، آقای دکتر نجفی رییس هیئت مدیره انجمن توضیحاتی از اهداف و ماموریت‌های انجمن و فعالیت اعضای انجمن در زمینه بهینه‌سازی انرژی در صنایع به تفصیل ارایه نمودند.

خانم Sarrah از UNIDO در خصوص فازهای مختلف پروژه بهره‌وری انرژی در 5 صنعت کلیدی ایران توضیحاتی ارایه کردند و ارزیابی انجمن در خصوص این پروژه را خواستار شدند که پیشنهاداتی توسط آقای مهندس میرشمس دبیر انجمن ارایه شد.

خانم Muge از UNIDO سوالی در خصوص استقبال از پروژه های بهره وری در ایران با توجه به ارزان بودن انرژی مطرح کردند که آقای دکتر نجفی فرمودند: با وجود مسائل قیمتی و با توجه به پتانسیل بالای ایران در بهره وری انرژی، هنوز این پروژه‌ها جذابیت کافی دارد. یکی از مشکلات اصلی بر سر راه این پروژه‌ها عدم آگاهی کافی و فرهنگ‌سازی است.

در پایان پیشنهادات ایجاد صندوق مالی برای تامین سرمایه پروژه‌های اسکو، شناسایی مناسب ذینفعان، ایجاد آگاهی، آموزش و فرهنگ‌سازی گسترده در خصوص پروژه های انجام شده توسط سازمان ملل بطوری‌که اثربخشی داشته باشد و موجب توسعه کشورهای جهان سوم گردد، توسط انجمن مطرح گردید و انجمن آمادگی خود را جهت همکاری در پروژه‌های آینده اعلام نمود.

صفحه1 از35
  • آمار سایت:
  • امروز: 103
  • |
  • این ماه: 2249
  • |
  • مجموع: 239629
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…